رسم نمودار اس یا S Curve
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ شهریور ،۱۳٩۱ : توسط : ®Zahedi , PMP

جهت نمایش گرافیکی پیشرفت پروژه و میزان انحراف آن از برنامه، پس از مشخص شدن برنامه پروژه میزان پیشرفت برنامه ای پروژه را در مقاطع گزارش گیری مثلا هفتگی یا ماهیانه محاسبه نموده و از وصل کردن نقاط به یکدیگر نموداری معروف به نمودار S ایجاد می شود.

برای این کار از طریق Tools  - Tracking  - Update Project یا Alt - T - K - P و انتخاب تاریخ مورد نظر و فشار دادن کلید OK برنامه را تا آن تاریخ بروز رسانی می کنیم و میزان پیشرفت برنامه ای را از ستون %Complete می خوانیم و یادداشت می کنیم.

از اتصال نقاط بدست آمده ، نمودار S در حالت Plan رسم می شود. برای رسم نمودار Actual ، درصد پیشرفت واقعی پروژه را مقاطع پیش بینی شده به هم وصل می کنیم.

سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید.

MSP آموزش سریع


 
پیشرفت وزنی در msp
ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ شهریور ،۱۳٩۱ : توسط : ®Zahedi , PMP

با توجه به اینکه در  MSP پیشرفت زمانی محاسبه می شود و در بسیاری مواقع پیشرفت زمانی درک درستی از حجم کار انجام شده و باقیمانده را نشان نمی دهد، معمولا برای هر فعالیت بر اساس معیارهای مختلف که متداولترین آنها هزینه است ، وزن در نظر می گیرند و پیشرفت را بر اساس آن می سنجند.

برای وزن دهی ابتدا ستون Number 1 را اضافه می کنیم و سپس مقابل هر فعالیت وزن مربوطه را طوری وارد می کنیم که جمع کل وزنها 100 شود. برای اینکه جمع وزنها در بالای ستون نمایش داده شود، پس از راست کلیک روی ستون ، مسیر زیر را دنبال می کنیم:

Customize Fields - Roll up - Sum

 

 

سپس در ستون Number 2 و از مسیر Customize Fields   - Formula ، فرمول زیر را وارد می کنیم:

[%Complete]*[Number1]/100

و برای اینکه جمع مقادیر ستون در بالای آن نمایش داده شود، مسیر زیر را دنبال می کنیم:

Customize Fields - Roll up - Sum

 

اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات مطرح نمایید.

آموزش سریع MSP